WSPÓŁCZESNE KINO NIEMIECKIE – Berlin Alexanderplatz

Materiał wideo Zwiastun
Zobacz
Informacje
Rok produkcji 2020
Kraj produkcji Niemcy, Holandia, Francja, Kanada
Czas trwania 183 min
Data premiery 2020-02-25
Reżyseria Burhan Qurbani
Autor zdjęć Yoshi Heimrath
Format 2D NAP
Kategoria wiekowa Od lat 15
Gatunki Dramat, Kryminał, Thriller
Seanse
20.05.2024, 19:00
Kup bilet
25.05.2024, 19:00
Kup bilet
21.06.2024, 17:00
Kup bilet
Opis filmu

Reżyser Burhan Qurbani zabiera nas w epicką podróż po współczesnym Berlinie, w którym afrykański uchodźca Francis (Welket Bungué) szuka lepszego życia. Po trudnych przejściach, dręczony wyrzutami sumienia, stara się zacząć od zera. Dla takich jak on, nowy kraj nie oferuje jednak wielu perspektyw… Bezsilny i zdesperowany wiąże swój byt z bezdusznym dealerem Reinholdem (genialny Albrecht Schuch) i coraz bardziej pogrąża się w mroku…

Autorem świetnych, skąpanych w świetle neonów zdjęć jest Yoshi Heimrath, dla którego była to trzecia po „Wyznaniu wiary” i „Jesteśmy młodzi. Jesteśmy silni”, produkcja zrealizowana wspólnie z Qurbanim.

 

CYKL: WSPÓŁCZESNE KINO NIEMIECKIE

W ramach przeglądu „Współczesnego Kina Niemieckiego” przypomnimy trzy głośne tytuły, które docenili zarówno krytycy jak i widzowie na całym świecie. Na naszym ekranie pojawi się „Berlin Alexanderplatz”, przeniesiona we współczesne realia epicka adaptacja powieści Alfreda Döblina oraz „Błąd systemu”, społecznie zaangażowana historia o sile empatii i wierze w ludzi. Oba filmy pozwolą docenić aktorski kunszt Albrechta Schucha. Trzecim prezentowany przez nas filmem będzie „Wielka wolność”, niemiecko-austriacka produkcja, w której ulubieniec festiwalowych publiczności – Franz Rogowski szuka miłości w niesprzyjającym mu świecie.