W KRAINIE GHIBLI – Chłopiec i czapla

Materiał wideo Zwiastun
Zobacz
Informacje
Rok produkcji 2023
Kraj produkcji Japonia
Czas trwania 125 min
Data premiery 2023-07-13
Reżyseria Hayao Miyazaki
Autor zdjęć Atsushi Okui
Format 2D NAP
Kategoria wiekowa Od lat 12
Gatunki Anime, Dramat, Przygodowy
Seanse
05.06.2024, 19:15
Kup bilet
24.06.2024, 19:20
Kup bilet
Opis filmu

Hayao Miyazaki, genialny artysta będący współtwórcą sukcesu legendarnego Studia Ghibli, autor niezwykłych anime takich jak „Mój sąsiad Totoro”, „Księżniczka Mononoke” czy „Spirited Away: W krainie bogów”, powraca po dłuższej przerwie z przepięknym „Chłopcem i Czaplą”! Animacja miała swą międzynarodową premierę 7 września 2023 roku otwierając Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Toronto. Bardzo ciepło przyjęta zarówno przez publiczność jak i krytyków, zawojowała serca widzów na całym świecie. Otrzymała wiele nagród, w tym Złoty Glob oraz Oscara dla Najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego.

Mahito traci matkę podczas bombardowania Tokio. Niedługo później, razem z ojcem i nową macochą przeprowadza się na wieś, do domu, w którym dzieją się rzeczy dziwne… Poznając okolicę spotyka niezwykłą czaplę mówiącą ludzkim głosem co okazuje się być dopiero początkiem wielkiej przygody…

Tło dla tej magicznej opowieści stanowi wyjątkowa muzyka, której autorem jest wieloletni współpracownik Miyazakiego – Joe Hisaishi.

Film prezentujemy w wersji z polskimi napisami.