W KRAINIE GHIBLI – Księżniczka Mononoke

Materiał wideo Zwiastun
Zobacz
Informacje
Rok produkcji 1997
Kraj produkcji Japonia
Czas trwania 133 min
Data premiery 1997-07-11
Reżyseria Hayao Miyazaki
Autor zdjęć Atsushi Okui
Format 2D NAP
Kategoria wiekowa Od lat 12
Gatunki Anime, Fantasy, Przygodowy
Seanse
14.06.2024, 19:00
Kup bilet
23.06.2024, 17:00
Kup bilet
Opis filmu

Zapierająca dech w piersiach „Księżniczka Mononoke” przenosi widzów do świata leśnych stworzeń, demonów i magii. Ta proekologiczna animacja Hayao Miyazakiego zadaje pytania o relację człowieka z przyrodą, wpisaną w naturę przemoc czy o granice podziałów na dobro i zło.

Dawno temu, gdy przyroda była jeszcze nieujarzmiona, a ziemię zamieszkiwały bóstwa pod postacią zwierząt, młody wojownik Ashitaka zostaje dotknięty śmiertelną klątwą przez demonicznego dzika. W nadziei na odnalezienie lekarstwa, mężczyzna wyrusza w daleką podróż do tajemniczej, leśnej krainy. Wkrótce zostaje wciągnięty w sam środek konfliktu między stojącą na czele Żelaznego Miasta, ambitną panią Eboshi, a waleczną księżniczką Mononoke, dziewczyną wychowaną przez wilki, która nie cofnie się przed niczym, aby powstrzymać ludzi przez zniszczeniem lasu. Co wygra – ludzka chciwość, postęp czy natura?

Porywająca wizualnie „Księżniczka Mononoke” to mistrzowska opowieść o starciu cywilizacji z siłami przyrody, uznawana za jeden z kamieni milowych współczesnej animacji. Film rozsławił kierowane przez Miyazakiego Studio Ghibli, zdobywając dla niego rzesze nowych fanów na całym świecie.

Film w wersji z polskim napisami zaprezentujemy w naszym kinie 7 i 23 czerwca.
Opis Gutek Film