CZUŁE OPOWIEŚCI HIROKAZU KORE-EDY – Nasza młodsza siostra

Materiał wideo Zwiastun
Zobacz
Informacje
Rok produkcji 2015
Kraj produkcji Japonia
Czas trwania 128 min
Data premiery 2015-05-13
Reżyseria Hirokazu Koreeda
Autor zdjęć Mikiya Takimoto
Format 2D NAP
Kategoria wiekowa Od lat 12
Gatunki Dramat
Seanse
03.06.2024, 17:00
Kup bilet
13.06.2024, 17:00
Kup bilet
Opis filmu

„Nasza młodsza siostra” to subtelny i piękny film oparty na popularnej mandze „Umimachi Diary” autorstwa Akimi Yoshidy. Opowiada historię trzech sióstr: Sachi, Yoshino i Chiki, które mieszkają razem w rodzinnym domu w Kamakurze. Kiedy dowiadują się o śmierci ojca, z którym nie miały kontaktu, poznają swoją młodszą przyrodnią siostrę Suzu. Decydują się przyjąć ją pod swój dach, co prowadzi do głębokich przemian w ich życiu.

Reżyser Hirokazu Kore-eda, mistrz filmów o rodzinie i relacjach międzyludzkich, zachwyca swoją wrażliwością i umiejętnością uchwycenia emocji w codziennych chwilach.
„Nasza młodsza siostra” to film o poszukiwaniu swojego miejsca w świecie, sile rodzinnych więzi oraz pięknie prostych momentów.

Cykl: CZUŁE OPOWIEŚCI HIROKAZU KORE-EDY

Premierowy pokaz „Monstera”, najnowszego filmu Hirokazu Kore-edy, otwiera naszą niewielką retrospektywę współczesnego japońskiego mistrza kina obyczajowego. W jej ramach przypomnimy delikatną i oszczędną w środkach „Naszą młodszą siostrę” oraz „Baby Brokera”, pierwszy koreański film reżysera, w którym z ogromną wrażliwością uparcie dowodzi, że pozornie całkiem obcy sobie ludzie mogą stać się rodziną.