SZTUKA ŻYCIA WEDŁUG WIMA WENDERSA – Perfect Days

Materiał wideo Zwiastun
Zobacz
Informacje
Rok produkcji 2023
Kraj produkcji Japonia, Niemcy
Czas trwania 123 min
Data premiery 2023-05-24
Reżyseria Wim Wenders
Autor zdjęć Franz Lustig
Format 2D NAP
Kategoria wiekowa Od lat 15
Gatunki Dramat
Seanse
26.04.2024, 17:00
Kup bilet
29.04.2024, 19:00
Kup bilet
04.05.2024, 17:00
Kup bilet
15.05.2024, 17:00
Kup bilet
Opis filmu

Nominowany do Oscara najnowszy fabularny film Wima Wendersa, „Perfect Days” to niezwykle wyciszające, ciepłe kino będące hołdem dla codzienności. Główny bohater, Hirayama, którego rola przyniosła Kōjiemu Yakusho Złotą Palmę dla Najlepszego Aktora na zeszłorocznym Festiwalu w Cannes, jest pozornie nijakim mieszkańcem Tokio. Tym co go jednak wyróżnia jest to, jak bardzo kocha życie i z jaką łatwością przychodzi mu celebrowanie tego co najbardziej przyziemne…

Na nerwy kojąco działa znakomita ścieżka dźwiękowa, która prócz tytułowego przeboju Lou Reeda zawiera m.in. piosenki autorstwa Niny Simone, The Velvet Underground, Otisa Reddinga, czy The Animals.

Autorem zdjęć do obu wyświetlanych w naszym kinie filmów Wendersa jest Franz Lustig. Niemiecki operator był gościem na zeszłorocznym Festiwalu EnergaCAMERIMAGE, gdzie odbywał się pokaz specjalny „Anselma”.

 

Cykl: SZTUKA ŻYCIA WEDŁUG WIMA WENDERSA

 

Niezwykły Reżyser, którego twórczość przybliżaliśmy w grudniu w ramach retrospektywy „Wim Wenders – Mistrz Kina Drogi” organizowanej przez Stowarzyszenie Kin Studyjnych, w tym roku powrócił na ekrany kin w wielkim stylu. W dokumencie „Anselm” poznamy kulisy życia i sztuki niemieckiego artysty Anselma Kiefera, a dzięki filmowi „Perfect Days” udamy się w podróż do współczesnej Japonii, gdzie przekonamy się jak piękna i poetycka może być proza życia.