Piosenki o miłości

Materiał wideo Zwiastun
Zobacz
Informacje
Cykl ZAKOCHANY PIĄTEK
Rok produkcji 2021
Kraj produkcji Polska
Czas trwania 90 min
Data premiery 2021-09-19
Reżyseria Tomasz Habowski
Format 2D
Kategoria wiekowa Od lat 15
Gatunki Dramat, Muzyczny, Romans
Autor zdjęć Weronika Bilska
Seanse
02.06.2023, 17:00
Kup bilet
30.06.2023, 18:45
Kup bilet
Opis filmu

Doceniony na Festiwalu w Gdyni w 2021 roku, debiut reżyserski Tomasza Habowskiego, to opowiedziana z dużym wyczuciem, burzliwa historia relacji dwojga młodych artystów. Muzyk Robert (rewelacyjny Tomasz Włosok) podczas przyjęcia urodzinowego swojego ojca, poznaje utalentowaną śpiewającą kelnerkę Alicję. W łączącej ich ogromnej wrażliwość muzycznej i niespotykanym talencie dziewczyny, chłopak postrzega szansę na wyjście z przytłaczającego cienia trudnego patriarchy (Andrzej Grabowski). Czy niepewna siebie piosenkarka poradzi sobie z presją i odnajdzie swój własny głos?

W rolę Alicji, wciela się znakomita, debiutująca w kinie wokalistka Justyna Święs. Zapadającą w pamięć muzykę do filmu skomponował Kamil „Holden” Kryszak.

Za wysmakowane, głównie czarno-białe zdjęcia odpowiada Weronika Bilska. Operatorka od lat związana jest z Festiwalem EnergaCamerimage. W 2009 roku zdobyła Brązową Kijankę w Konkursie Etiud Studenckich za film „Brzydkie słowa”, w 2014 roku nominowana była do Złotej Żaby w Konkursie Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych („Dzieci dzwonią”), z kolei w 2021 roku walczyła o główną nagrodę w Konkursie Filmów Polskich („Bo we mnie jest seks”). W jej dotychczasowym dorobku znajdują się zarówno filmy dokumentalne jak i fabuły.

Cykl: ZAKOCHANY PIĄTEK

Jak melodyjnie podpowiada The Cure, piątek to idealny dzień na miłość. Co za tym idzie, w ramach cyklu „Zakochany Piątek” prezentujemy filmy o jej najróżniejszych wariantach, stadiach i odsłonach. Nie gwarantujemy, że zawsze będzie różowo i wszystkie historie skończą się szczęśliwie. Przegląd z dedykacją dla wszystkich Romantyczek i Romantyków.