WSPÓŁCZESNE KINO KOREAŃSKIE – Podejrzana

Materiał wideo Zwiastun
Zobacz
Informacje
Rok produkcji 2022
Kraj produkcji Korea Południowa
Czas trwania 139 min
Data premiery 2022-05-22
Reżyseria Park Chan-wook
Autor zdjęć Kim Ji-yong
Format 2D NAP
Kategoria wiekowa Od lat 16
Gatunki Kryminał, Romans
Seanse
19.04.2024, 17:00
Kup bilet
14.05.2024, 18:50
Kup bilet
Opis filmu

Detektyw prowadzący sprawę śmierci pewnego mężczyzny, szybko zatraca się w uczuciu do wdowy po zmarłym, która budzi zarówno jego podejrzenia jak i fascynację. Park tworzy wyrafinowaną intrygę utkaną z subtelnych gestów i pełnych wyrazu spojrzeń, nasyconych takimi emocjami, że nikt nie pozostanie obojętny.

Nagrodzony Złotą Palmą za reżyserię Park Chan-wook dba o każdy, najdrobniejszy element swojego dzieła. Nie ma tu przypadków – lokacje, każdy element scenografii, kostiumy, dialogi i co najważniejsze mimika i gesty znakomitych aktorów – Tang Wei (znanej z „Ostrożnie, pożądanie” Anga Lee) i Park Hae-ila, są w pełni przemyślane i celowe. W 2023 roku film otrzymał nominację do Złotego Globu w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

Za sukces i wizualną stronę „Podejrzanej” odpowiedzialny jest posiadający niesamowite oko do szczegółów i niuansów, autor zdjęć Kim Ji-yong. Kim zdobył w 2018 roku Złotą Żabę w Konkursie Głównym Festiwalu EnergaCamerimage za zdjęcia do historycznego widowiska „The Fortress” w reżyserii Hwang Dong-hyuka.

Cykl: WSPÓŁCZESNE KINO KOREAŃSKIE

W ramach pierwszej, tegorocznej odsłony Współczesnego Kina Koreańskiego zapraszamy na trzy filmy najważniejszych koreańskich reżyserów. Zaprezentujemy czarno-białą wersję przewrotnego „Parasite’a” w reżyserii zdobywcy Oscara – Bong Joon-ho, ze zdjęciami Hong Kyung-pyo oraz przypomnimy zmysłową „Podejrzaną” Park Chan-wooka, o której stronę wizualną zadbał Kim Ji-yong. Na naszym ekranie pojawi się również „W sieci”, przytłaczający thriller w reżyserii i ze zdjęciami Kim Ki-duka.