W KRAINIE GHIBLI – Ponyo

Materiał wideo Zwiastun
Zobacz
Informacje
Rok produkcji 2008
Kraj produkcji Japonia
Czas trwania 101 min
Data premiery 2008-07-18
Reżyseria Hayao Miyazaki
Autor zdjęć Atsushi Okui
Format 2D NAP/2D LEKTOR
Kategoria wiekowa Od lat 7
Gatunki Anime, Familijny, Przygodowy
Seanse
01.05.2024, 17:00
Kup bilet
25.05.2024, 17:00
Kup bilet
Opis filmu

Wyruszcie w bajkową podróż i odkryjcie magię, która czeka na Was w morskiej głębinie. „Ponyo” Hayao Miyazakiego to przepiękna opowieść o niezwykłej przyjaźni chłopca i złotej rybki, która odmieniła jego życie na zawsze. Fantastyczna animowana przygoda od nagradzanego twórcy „Spirited Away: W kranie bogów” i „Mojego sąsiada Totoro”, to propozycja dla najmłodszej publiczności.

Pięcioletni chłopiec o imieniu Sosuke mieszka wraz z mamą w nadmorskiej miejscowości. Podczas zabawy na plaży Sosuke znajduje uwięzioną w słoiku złotą rybkę. Nadaje jej imię Ponyo i obiecuje zawsze się nią opiekować. Jednak Ponyo nie jest zwyczajną rybką – to córka potężnego czarodzieja, który zrozpaczony jej zniknięciem, wzburzy całe morze, by sprowadzić ją do domu. Tak rozpoczyna się niezwykła przygoda, podczas której chłopiec i rybka muszą połączyć siły, by ocalić świat przed niebezpieczeństwem i spełnić marzenie Ponyo o zostaniu człowiekiem.

Przepiękny wizualnie i pełen uroku film „Ponyo” jest opowieścią o miłości, przyjaźni i magii oraz doskonałą propozycją dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze światem Studia Ghibli.

Animację prezentujemy w dwóch wersjach! 1 maja z polskim dwulektorem, a 25 maja, dla większych widzów – z polskimi napisami.

Opis Gutek Film