Skazani na Shawshank – 100 lat Warner Bros ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych

Materiał wideo Zwiastun
Zobacz
Informacje
Rok produkcji 1994
Kraj produkcji USA
Czas trwania 142 min
Data premiery 1994-09-09
Reżyseria Frank Darabont
Autor zdjęć Roger Deakins
Format 2D NAP
Kategoria wiekowa Od lat 15
Gatunki Dramat
Seanse
30.09.2023, 17:00
Kup bilet
Opis filmu

Już 30 września, w dniu ogólnopolskiego ŚWIĘTA KINA, w ramach współorganizowanych przez Stowarzyszenie Kin Studyjnych obchodów 100-lecia wytwórni Warner Bros, na naszym ekranie pojawią się rewelacyjni „Skazani na Shawshank”!

„Skazani na Shawshank”, ekranizacja opowiadania Stephena Kinga, to jeden z najsłynniejszych filmów w dziejach X Muzy, od wielu lat nr 1 na liście najlepiej ocenianych tytułów największej bazy filmowej świata, IMDb (średnia 9,3/10 przy prawie trzech milionach oddanych głosów). Debiutujący w pełnometrażowym kinie fabularnym reżyser Frank Darabont zrealizował opowieść o niesłusznie skazanym na podwójne dożywocie mężczyźnie, który przechodzi w więzieniu istne piekło, nie tracąc jednak ani przez chwilę nadziei na powrót do normalnego życia. Opowieść, która stała się przez kolejne dekady filmowym synonimem nadziei dla widzów z dosłownie każdego zakątku świata. Absolutny klasyk.

W 1995 roku autor zdjęć Roger Deakins, który gościł na Festiwalu EnergaCAMERIMAGE w latach 1999, 2001 i 2008 za stronę wizualną „Skazanych…” uhonorowany został Brązową Żabą, później zaś był nominowany za swoją pracę do Oscara.