W KRAINIE GHIBLI – Spirited Away: W krainie Bogów

Materiał wideo Zwiastun
Zobacz
Informacje
Rok produkcji 2001
Kraj produkcji Japonia
Czas trwania 125 min
Data premiery 2001-07-19
Reżyseria Hayao Miyazaki
Autor zdjęć Atsushi Okui
Format 2D NAP
Kategoria wiekowa Od lat 12
Gatunki Anime, Fantasy, Przygodowy
Seanse
26.05.2024, 18:30
Kup bilet
03.06.2024, 19:30
Kup bilet
25.06.2024, 17:00
Kup bilet
Opis filmu

Nagrodzony Oscarem dla Najlepszego Filmu Animowanego i Złotym Niedźwiedziem festiwalu w Berlinie, „Spirited Away: W krainie bogów” to arcydzieło światowego kina stworzone przez jednego z najbardziej cenionych twórców animacji, Hayao Miyazakiego. Niezwykle szybko film zyskał status dzieła kultowego, skutecznie popularyzując anime na całym świecie.

„Spirited Away: W krainie bogów” zabierze Cię w podróż wykraczającą poza granice Twojej wyobraźni. W trakcie przeprowadzki do nowego domu, dziesięcioletnia Chihiro wraz z rodzicami przypadkowo trafia do tajemniczego, opuszczonego miasteczka. Ku swojemu przerażeniu, dziewczynka odkrywa, że to kraina zamieszkana przez bóstwa i duchy, a jej rodzicie zostali przemienieni… w świnie! To kara za spożycie pokarmu przeznaczonego dla bogów. Aby ocalić rodziców, Chihiro będzie musiała rozpocząć pracę u potężnej wiedźmy Jubaby. Czy dziewczynce uda się zdjąć klątwę i wrócić do świata ludzi?

Stanowiący triumf wyobraźni Miyazakiego, „Spirited Away: W krainie bogów” to przejmująca i mądra opowieść o stawianiu czoła własnym lękom i niepewnościom. W świecie pełnym duchów i bogów Chihiro odnajduje swoje miejsce, odkrywając, że najważniejsze jest być sobą i wierzyć we własne możliwości.

Film prezentujemy w wersji z polskim napisami 11 i 26 maja.

Opis Gutek Film