W KRAINIE GHIBLI – Tajemniczy świat Arietty

Materiał wideo Zwiastun
Zobacz
Informacje
Rok produkcji 2010
Kraj produkcji Japonia
Czas trwania 94 min
Data premiery 2010-07-16
Reżyseria Hiromasa Yonebayashi
Autor zdjęć Atsushi Okui
Format 2D NAP/2D LEKTOR
Kategoria wiekowa Od lat 7
Gatunki Anime, Familijny, Fantasy
Seanse
02.05.2024, 17:00
Kup bilet
23.05.2024, 19:10
Kup bilet
Opis filmu

Jeśli w ostatnim czasie zawieruszyła Ci się agrafka albo guzik, to bardzo możliwe, że w Twoim domu zamieszkali Pożyczalscy! Odkryj ich sekret wraz z „Tajemniczym światem Arrietty”.

Pod podłogą starego domu mieszka malutka Arrietta z równie małymi rodzicami – to rodzina Pożyczalskich, którzy mierzą zaledwie kilka centymetrów wzrostu. Te maleńkie istoty żyją poza zasięgiem ludzkiego wzroku, w sekrecie „pożyczając” od dużych domowników jedzenie i przedmioty codziennego użytku – kostkę cukru, szpilkę czy kawałek materiału. Ale zawsze tylko odrobinę, aby gospodarze nie zauważyli.

Pewnego dnia do domu wprowadza się Sho, 12-letni chłopiec. Rodzice Arrietty zawsze ją ostrzegali: „Nigdy nie pozwól ludziom cię zobaczyć”. Raz ujrzani, Pożyczalscy musieliby natychmiast opuścić swoją kryjówkę. Jednak odważna i ciekawa świata nastolatka zaprzyjaźnia się z kilka razy większym chłopcem. Czy ta niezwykła przyjaźń przetrwa, gdy oba światy – tych małych i dużych – spotkają się?

„Tajemniczy świat Arrietty” to przepięknie zrealizowana i mądra animacja od legendarnego Studia Ghibli, która zachwyci całą rodzinę.

Animację prezentujemy w dwóch wersjach! 2 maja z polskim dwulektorem, a 23 maja, dla większych widzów – z polskimi napisami.
Opis Gutek Film