Tár – IKONY KINA: CATE BLANCHETT

Materiał wideo Zwiastun
Zobacz
Informacje
Rok produkcji 2022
Kraj produkcji USA
Czas trwania 158 min
Data premiery 2022-08-31
Reżyseria Todd Field
Autor zdjęć Florian Hoffmeister
Format 2D NAP
Kategoria wiekowa Od lat 15
Gatunki Dramat
Seanse
02.09.2023, 19:30
Kup bilet
30.09.2023, 19:45
Kup bilet
Opis filmu

Film Todda Fielda z rewelacyjnymi, dynamicznymi zdjęciami Floriana Hoffmeistera, który otrzymał za nie zarówno Złotą Żabę na zeszłorocznym Festiwalu EnergaCamerimage jak i nominację do Oscara, to jeden z tych filmów, w którym aktorski talent Cate Blanchett objawia się w pełni.

Lydia Tár podbiła świat muzyki klasycznej. Uznawana jest za jedną z największych żyjących kompozytorek i dyrygentek, która jako pierwsza kobieta prowadzi Filharmonię Berlińską. Uprzywilejowana pozycja i trudny charakter prowadzą do tego, że bohaterka nadużywa władzy. Czy ogromny talent może być wystarczającym powodem, by krzywdy wyrządzane innym uchodziły wielkim artystom na sucho?

Cykl: IKONY KINA: CATE BLANCHETT

Niezrównana Elżbieta I, hipnotyzująca Galadriela (w naszym kinie już w grudniu!), Bob Dylan, Katherine Hepburn, czy nordycka bogini Hella… Lista znakomitych ról, które odgrywała jedna z najbardziej wszechstronnych i charyzmatycznych współczesnych aktorek zdaje się nie mieć końca. Cate Blanchett pojawi się na naszym ekranie w trzech produkcjach – genialnym „Tárze”, ważnym głosie w debacie Me Too, który przyniósł jej Złotego Globa i wiele innych nagród, niezwykłym „Manifesto”, gdzie zaprezentuje aż trzynaście różnych twarzy oraz w „Kawie i papierosach” prezentowanych w ramach Września z Jarmuschem!