WSPÓŁCZESNE KINO NIEMIECKIE – Błąd systemu

Materiał wideo Zwiastun
Zobacz
Informacje
Rok produkcji 2019
Kraj produkcji Niemcy
Czas trwania 125 min
Data premiery 2019-02-07
Reżyseria Nora Fingscheidt
Autor zdjęć Yunus Roy Imer
Format 2D NAP
Kategoria wiekowa Od lat 15
Gatunki Dramat
Seanse
21.05.2024, 19:10
Kup bilet
27.05.2024, 17:00
Kup bilet
12.06.2024, 17:00
Kup bilet
Opis filmu

„Błąd systemu”, pełnometrażowy debiut fabularny reżyserki Nory Fingscheidt w 2019 roku uhonorowany został Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale, był niemieckim kandydatem do Oscara 2020, a debiutującemu Autorowi zdjęć Yunusowi Royowi Imerowi przyniósł nominację do Złotej Żaby w konkursie Debiutów Operatorskich na Festiwalu EnergaCamerimage.

Dziewięcioletnia Benni (niesamowita Helena Zengel) ma ogromne problemy z agresją. Niekończące się ataki złości sprawiają, że przerzucana jest z jednego ośrodka pomocy społecznej do drugiego. Mogłoby się wydawać, że nienawidzi wszystkich, jednak pod tymi wszystkimi wybuchami kryje się bardzo krucha mała dziewczynka po trudnych przejściach, która potrzebuje przede wszystkim wsparcia i miłości. Czy znajdzie się ktoś, komu uda się ją zrozumieć?

 

CYKL: WSPÓŁCZESNE KINO NIEMIECKIE

W ramach przeglądu „Współczesnego Kina Niemieckiego” przypomnimy trzy głośne tytuły, które docenili zarówno krytycy jak i widzowie na całym świecie. Na naszym ekranie pojawi się „Berlin Alexanderplatz”, przeniesiona we współczesne realia epicka adaptacja powieści Alfreda Döblina oraz „Błąd systemu”, społecznie zaangażowana historia o sile empatii i wierze w ludzi. Oba filmy pozwolą docenić aktorski kunszt Albrechta Schucha. Trzecim prezentowany przez nas filmem będzie „Wielka wolność”, niemiecko-austriacka produkcja, w której ulubieniec festiwalowych publiczności – Franz Rogowski szuka miłości w niesprzyjającym mu świecie.